Jak biznes z konopi

opublikowano: 30-08-2019, 06:20

Do czego stosuje się konopie? Jaką rolę w rozwoju rynku w USA odgrywają Polacy? Kto i ile zarabia na tej roślinie? I czy rynek wart miliardy to bańka czy dopiero początek?

Konopie towarzyszą ludzkości od tysięcy lat. Od kilku przeżywają prawdziwy boom. Najwięksi światowi producenci są na giełdzie wyceniani na wyższą kwotę niż np. PZU. W najnowszym odcinku Pulsu Biznesu do słuchania rozmawiamy o tym, skąd ten nagły fenomen. Witold Czeszak z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich,opowiada o zastosowaniu i uprawach konopi. Tomasz Witkowski, szef Spectrum Therapeutics, opisuje rodzący się w Polsce rynek marihuany medycznej. Marcel Zatoński z Pulsu Biznesu, opowiada o pieniądzach z konopi, naprawę wielkich.

Wszystkie odcinku „Pulsu Biznesu do słuchania” znajdziecie na stronie pb.pl/dosluchania oraz w Waszych aplikacjach podcastowych, takich jak SoundCloud, Spotify czy Lecton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane