Jak mieszkanie, to z tarasem [PODCAST]

opublikowano: 27-08-2020, 10:00

O cenach mieszkań, domów i ogólnej sytuacji na rynku nieruchomości rozmawialiśmy z Jarosławem Krawczykiem z serwisu Otodom.pl na początku kwietnia, kiedy epidemia w Polsce dopiero się rozkręcała. Teraz wracamy do tematu i sprawdzamy jak wygląda sytuacja po tych kilku miesiącach. Jakich mieszkań szukamy? Czy nadal chcemy mieszkać w domu z ogródkiem? I czy mieszkania będą wreszcie tanieć?

- W porównaniu z ubiegłym rokiem mieszkania z balkonem są popularniejsze o 56 proc., z ogrodem o 85 proc., a z tarasem o 74 proc. Widać, że nawet jeśli znów trochę częściej szukamy mieszkań, to zwracamy uwagę, żeby móc pooddychać świeżym powietrzem, niezależnie od tego czy możemy wyjść z domu, czy nie. Pewne tendencje wracają do poziomu sprzed pandemii, natomiast mam wrażenie, że jeśli chodzi o wymagania dot. mieszkań, to one zostały z nami na dłużej i jestem ciekaw, czy za pół roku, zimą, te balkony będą równie oblegane jak teraz - mówi Jarosław Krawczyk z serwisu nieruchomości Otodom.pl.

Posłuchajcie całej rozmowy o tym jak wygląda teraz rynek nieruchomości.

Wszystkie odcinki znajdziecie na stronie pb.pl/antykryzysowy i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane