Jak WhatsApp i inni uderzyli w operatorów

ŁO, Bloomberg
21-02-2014, 11:02

Twórcy WhatsApp mają ambitny plan stworzenia alternatywy dla SMS-ów, ale prawda jest taka, że już są taką alternatywą.

Agencja informacyjna Bloomberg pisze, że warte 19 mld USD przejęcie start-upu WhatsApp przez portal Facebook jest brutalnym przypomnieniem tego, ile operatorzy komórkowi tracą pieniędzy z powodu aplikacji, które pozwalają użytkownikom chatować i wysyłać wiadomości tekstowe bez opłat.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

WhatsApp to popularna aplikacja na urządzenia mobilne, która oferuje użytkownikom smartfonów usługę komunikatora. Z aplikacji korzysta już 450 mln osób na całym świecie, a każdego dnia przybywa kolejny milion.

Bloomberg podaje, że darmowe aplikacje takie jak komunikator WhatsApp kosztowały operatorów telefonii z całego świata - od Vodafone Group, poprzez America Movil, aż po Verizon Communications - aż 32,5 mld USD w 2013 r. Operatorzy stracili szansę zgarnięcia takiej sumy w ramach opłat za przesyłanie wiadomości tekstowych.

Według firmy badawczej Ovum kwota ta wzrośnie sięgnie 54 mld USD do 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Jak WhatsApp i inni uderzyli w operatorów