January Ciszewski rozstaje się z Saule

opublikowano: 20-01-2023, 07:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Najpóźniej 28 stycznia rozwiązane zostaną dwie umowy inwestycyjne, zawarte przez inwestorów spółki Saule Technologies. Strony zobowiązały się do niezgłaszania jakichkolwiek roszczeń.

We wrześniu ubiegłego roku January Ciszewski, znany inwestor giełdowy, zażądał kilku milionów złotych w związku ze znacznym obniżeniem kursu technologicznej spółki. Saule nie uznało roszczeń, ale strony nabrały wówczas wody w usta i nie chciały komentować sporu.

Wygląda na to, że rozwód postanowiono wziąć bez kłótni. Olga Malinkiewicz, Artur Kupczunas (to menedżerowie i akcjonariusze Saule) oraz January Ciszewski i spółka Knowledge is Knowledge (KIK, akcjonariusz Saule) zawarły umowę, która stanowi, że do 28 stycznia JR Holding zawrze z akcjonariuszami Saule porozumienie o rozwiązaniu umowy wsparcia inwestycyjnego z 2020 r. Strony mają się zrzec roszczeń i nie zgłaszać kolejnych.

Rozwiązana ma być też umowa inwestycyjna z 2021 r., której stronami są Malinkiewicz, Kupczunas, KIK, oraz Ciszewski, Dariusz Chrzęstowski (ma 6,67 proc. akcji) i Columbus Energy (ma 20,85 proc. akcji).

Artur Kupczunas, Olga Malinkiewicz i KIK mają zawrzeć z Januarym Ciszewskim lub Kuźnicą Centrum (to spółka należąca do inwestora) umowę odkupienia 2 mln akcji Saule.

Saule to spółką działająca w sektorze fotowoltaicznym i specjalizująca się w produkcji elastycznych ogniw w technologii perowskitowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane