Japonia przedłuży programy pomocowe dla firm

ARŻ, Reuters
opublikowano: 27-11-2020, 13:24

Bank Japonii (BOJ) planuje przedłużyć i rozszerzyć programy pomocowe dla przedsiębiorstw poszkodowanych w wyniku pandemii, pisze Reuters.

Jak twierdzą informatorzy Reutera, dziewięcioosobowy zarząd banku centralnego podejmie decyzję w sprawie rewizji stóp procentowych w grudniu lub styczniu.

BOJ złagodził politykę fiskalną w marcu i kwietniu, głównie poprzez utworzenie nowego narzędzia do przekazywania funduszy za pośrednictwem instytucji finansowych do firm dotkniętych pandemią.

Pakiet środków został wdrożony jako rozwiązanie tymczasowe, które wygasa w marcu przyszłego roku, chyba że BOJ zdecyduje o jego przedłużeniu. Według osób zaznajomionych ze sprawą, w wyniku przyrostu liczby nowych przypadków koronawirusa, bank centralny chce zająć stanowisko już w grudniu, aby uspokoić rynki, że stoi na posterunku i dba o ograniczenie skutków kryzysu.

Informatorzy dodali, że programy pomocowe prawdopodobnie zostaną przedłużone o pół roku lub rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane