Japonia zhakuje urządzenia obywateli

ŁO
opublikowano: 29-01-2019, 13:02

Kraj Kwitnącej Wiśni przeprowadzi kontrowersyjną akcję i spróbuje dostać się do urządzeń w domach i biurach. Tym samym sprawdzi poziom ich zabezpieczenia.

- Japoński rząd będzie próbował włamać się do urządzeń podłączonych do internetu w domach i biurach w całym kraju, począwszy od przyszłego miesiąca w ramach starań o poprawę cyberbezpieczeństwa - podaje „MIT Technology Review”.  

To pierwszy program tego rodzaju i może potrwać nawet pięć lat. Całym procesem zajmie się Narodowy Instytut Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych Japonii (NICT), który spróbuje uzyskać dostęp do około 200 mln urządzeń, w tym kamer i routerów. W przypadku powodzenia operacji, urzędnicy skontaktują się z właścicielem i doradzą jak poprawić zabezpieczenia.  

Kontrowersyjny program ma ponoć związek z chęcią poprawy cyberbezpieczeństwa przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio w 2020 roku. 

NICT twierdzi, że urządzenia wchodzące w skład tzw. internetu rzeczy są szczególnie słabo zabezpieczone przed atakami.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu