Czytasz dzięki

Jeden miesiąc nie zmienił trendu

opublikowano: 20-11-2019, 22:00

W październiku 2019 r. odpływy z funduszy akcyjnych wyniosły 86 mln zł, wynika z szacunków Macieja Marcinowskiego, analityka Trigon DM.

Odpływy objęły zarówno fundusze szerokiego rynku (-73 mln zł), jak i małych i średnich spółek (-13 mln zł). Na wysokim poziomie utrzymują się również odpływy z funduszy akcji zagranicznych, a pozostałe kategorie powiązane pośrednio z rynkiem akcji (absolutnej stopy zwrotu, zrównoważone i stabilnego wzrostu) notują odpływy niezmiennie od ponad roku.

— Wygląda na to, że napływy do polskich funduszy akcyjnych we wrześniu nie oznaczały zmiany trendu odpływów trwającego już prawie dwa lata — komentuje Maciej Marcinowski.

We wrześniu polskie fundusze akcji odnotowały dodatnie saldo sprzedaży (+38 mln zł), do czego w głównej mierze przyczyniły się fundusze akcji małych i średnich spółek (+35 mln zł). Na podstawie przepływów netto do poszczególnych kategorii funduszy inwestycyjnych analityk Trigona szacuje, że TFI sprzedały w październiku akcje na GPW za około 146 mln zł.

954 mln zł Takie były napływy netto do TFI w październiku, z czego najwięcej przypadło na fundusze obligacyjne i pieniężne.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu