Jeden wniosek, wiele produktów

  • Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 25-02-2013, 00:00

Komentarz partnera dodatku

Wielocelowa Linia Kredytowa (WLK) to propozycja dla przedsiębiorców, którzy chcą korzystać z kilku produktów banku jednocześnie. WLK umożliwia finansowanie bieżącej działalności i jest przeznaczona dla małych i średnich firm, których funkcjonowanie wymaga dużej elastyczności, korzystania z różnych zewnętrznych form finansowania i podejmowania szybkich decyzji, a także dla firm zajmujących się handlem zagranicznym (eksportem i importem).

Zaletą Wielocelowej Linii Kredytowej jest możliwość zmiany struktury finansowania w ramach przyznanego limitu kredytowego w zależności od potrzeb w całym okresie kredytowania. Oznacza to, że przedsiębiorca może uruchamiać nowe produkty lub przesuwać pieniądze między instrumentami. Klient ma do wyboru: kredyt w rachunku bieżącym, odnawialną linię na akredytywy, odnawialną linię na gwarancje, kredyt odnawialny (obrotowy). Od liczby wybranych instrumentów zależy koszt uzyskania WLK, obejmujący jednorazową prowizję z tytułu udostępnienia WLK i opłaty związane z korzystaniem z każdego produktu (oprocentowanie, prowizje, opłaty).

Przy udzielaniu Wielocelowej Linii Kredytowej bank stosuje standardową procedurę: przeprowadza badanie zdolności kredytowej firmy, na podstawie którego podejmowana jest decyzja kredytowa. Umowa kredytowa zawierana jest na 10 lat, jednak z racji tego, że WLK ma charakter odnawialny, co 12 miesięcy podejmowana jest decyzja o udostępnieniu limitu na kolejny rok.

Minimalna kwota finansowania w ramach Wielocelowej Linii Kredytowej to 100 tys. zł lub równowartość tej kwoty w EUR. Maksymalna kwota kredytu nie jest określona i zależy między innymi od: poziomu zdolności kredytowej firmy, wysokości przychodów ze sprzedaży, rodzaju i wysokości bieżących potrzeb kredytowych.

GRZEGORZ ŻEBROWSKI

menedżer produktu w zespole ds. rozwoju produktów MŚP i mikrofirm BNP Paribas Bank Polska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu