Jedna piąta BZ WBK wystawiona na sprzedaż

KZ, ESPI
opublikowano: 18-03-2013, 08:22

KBC i Banco Santander wystawiły na sprzedaż pakiet w sumie nawet ponad 21 proc. akcji BZ WBK.

W ramach Oferty KBC planuje sprzedaż 15.125.964 akcji stanowiących 16,17% obecnie istniejących akcji BZ WBK. Ponadto Banco Santander planuje sprzedać co najmniej 195.216 akcji (stanowiących 0,21% obecnie istniejących akcji) i nie więcej niż 4.852.949 akcji stanowiących 5,19% obecnie istniejących akcji BZ WBK.

-Zakładając, że w ramach Oferty zostaną sprzedane wszystkie akcje oferowane, ilość akcji BZ WBK w wolnym obrocie (free float) po zakończeniu Oferty będzie wynosić około 30%.

Sprzedaż akcji oferowanych w ramach Oferty pozwoliłaby Banco Santander wypełnić zobowiązanie złożone Komisji Nadzoru Finansowego, zgodnie z którym co najmniej 30% kapitału zakładowego BZ WBK powinno znaleźć się w rękach akcjonariuszy mniejszościowych przed końcem 2014 r. Banco Santander pozostanie nadal akcjonariuszem większościowym BZ WBK.

Akcjonariusze Sprzedający przyznają gwarantom Oferty opcję stabilizacyjną (reverse greenshoe option) na nie więcej niż 10% ostatecznej ilości akcji sprzedanych w Ofercie. KBC i Santander zobowiążą się do przestrzegania umownych ograniczeń w zbywaniu akcji (lock-up) przez okres 90 dni, a BZ WBK przez okres 180 dni, po zakończeniu Oferty.

Oferta zostanie skierowana wyłącznie do wybranych inwestorów instytucjonalnych. Orientacyjny przedział cenowy za jedną akcję oferowaną został ustalony na od 240 PLN do 270 PLN. Ostateczna cena sprzedaży zostanie określona w trakcie procesu budowy księgi popytu, który rozpocznie się w dniu dzisiejszym, w poniedziałek 18 marca 2013 r., i oczekuje się, że zakończy się nie później niż w czwartek, 21 marca 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ESPI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu