Jednak bankructwo

Mariusz Zielke
02-06-2004, 00:00

Spółka JTT Computer zostanie zlikwidowana. Kto dopiął swego? Zarząd, akcjonariusze, a może Kredyt Bank?

Wrocławski sąd zdecydował o zmianie ogłoszenia upadłości JTT Computer, do niedawna jednego z największych producentów komputerów w Polsce, który wykrwawił się w zwycięskiej walce z fiskusem. Do końca maja JTT miało postanowienie o upadłości z możliwością zawarcia układu. Teraz sąd przychylił się do wniosku zarządu, który nie widział możliwości porozumienia z wierzycielami i ogłosił upadłość z likwidacją. Faktycznie oznacza to bankructwo spółki, choć Jerzy Pałys, syndyk masy upadłościowej, widzi jeszcze cień szansy na układ.

„Oceniam, że postanowienie sądu nie wyklucza w sposób ostateczny możliwości zawarcia układu naprawczego (nielikwidacyjnego) lub likwidacyjnego, a uznaję, że nie istnieją obecnie ku temu warunki i bieg spraw nie przyśpiesza ich powstania” — poinformował syndyk w oświadczeniu.

Deklaruje, że będzie sprzyjał układowi, jeżeli uda się obronić ocenę, że gwarantuje on najwyższy poziom zaspokojenia wierzycieli.

Zarząd JTT ogłaszał kilkakrotnie, że spółkę dobił Kredyt Bank, bezprawnie ściągając z jej konta pieniądze (ponad 20 mln zł). Bank broni się, że pieniądze ściągał zgodnie z prawem, a spółce sprzyja i proponuje ugody. Zdaniem zarządu JTT, to tylko pozory.

JTT straciło płynność jesienią 2003 r. Całą winę spółka zrzuciła na aparat skarbowy, z którym toczyła ponad 3-letnią walkę o VAT na komputery dla szkół.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jednak bankructwo