Jest rekomendacja "kupuj" dla PGNiG

opublikowano: 29-08-2018, 15:12

Michał Sopiel, analityk DM BZ WBK, wydał rekomendację "kupuj" dla akcji PGNiG. 12-miesięczna cena docelowa to 6,58 zł.

"Z uwagi na solidny wkład segmentu upstream szacujemy, że EBITDA w roku finansowym 2018 ukształtuje się na poziomie 7,4 mld zł (+13 proc. r/r). Obiecujące są też perspektywy dla segmentu produkcji, w którym spodziewamy się solidnych wolumenów przy wysokich cenach energii. Segment obrotu pozostanie natomiast w średnim terminie pod kreską" - napisał Michał Sopiel w uzasadnieniu raportu, wydanego 22 sierpnia o godz. 8.10.

Jego zdaniem, rok finansowy 2019 może nawet przynieść większą stratę r/r w segmencie obrotu z powodu wzrostu średniej ceny ropy w okresie 9 miesięcy (+14 proc. r/r).

"W naszym scenariuszu podstawowym zakładamy, że po zakończeniu kontraktu jamalskiego średnia cena zakupu gazu przez PGNIG będzie ściślej powiązana z rynkiem. Wynik arbitrażu z Gazpromem może korzystnie wpłynąć na wycenę (w pozytywnym scenariuszu zwiększając ją nawet o 0,66 zł na akcję), lecz z uwagi na dużą niepewność nie uwzględniamy go na razie w naszym modelu. Segmenty dystrybucji oraz wytwarzania energii i ciepła powinny stabilnie rosnąć i mieć coraz większy udział w zysku EBITDA. Uważamy, że również wycena porównawcza (wskaźnik EV/EBITDA na rok finansowy 2018P na poziomie 4,5x, a P/E w wysokości 9,4x) niesie ze sobą potencjał wzrostu (średnio +18,2 proc.)" - dodaje Michał Sopiel.

Pełna treść rekomendacji dostępna jest w załączniku.

 PGNiG 22Aug2018 PL

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu