JP Morgan i Goldman Sachs pomogą w sprzedaży mBanku

opublikowano: 11-10-2019, 13:37

JP Morgan będzie doradzał mBankowi, a Goldman Sachs Commerzbankowi przy transakcji sprzedaży polskiego banku, poinformował Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Agencja przypomina, że Commerzbank ogłosił niedawno zamiar  sprzedaży pakietu 69,3 proc. akcji mBanku.

Zobacz więcej

fot. Andrzej Bogacz/FORUM

Zobacz także

- JP Morgan będzie doradzał mBankowi w procesie sprzedaży, a doradcą Commerzbanku będzie Goldman Sachs – powiedział Reutersowi anonimowy bankier. – Potencjalni oferenci mogą pojawić się blisko końca roku. To bardzo atrakcyjne aktywa – dodał.

Według innego źródła, nieformalne rozmowy już są prowadzone.

- Oficjalny proces sprzedaży może zacząć się później w tym roku lub na początku przyszłego – powiedziało dodając, że jest zainteresowanie zarówno z Polski, jak i spoza kraju.

Wiadomość o zamiarze sprzedaży czwartego w Polsce mBanku przez drugi w Niemczech Commerzbank pojawiły się w drugiej połowie września. Puls Biznesu pisał wówczas, że „PKO BP jest jak najbardziej predestynowany do tego, żeby taką transakcję [zakup mBanku – pb.pl] rozważyć”.  

Wartość rynkowa mBanku to ponad 15 mld zł.
 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy