JP Morgan: rynek akcji może spaść o 40 proc.

Marek Druś, Bloomberg
opublikowano: 08-03-2018, 12:56
aktualizacja: 08-03-2018, 13:00

W okresie dwóch, trzech lat rynek akcji może spaść o nawet 40 proc., ostrzega Daniel Pinto z władz JP Morgan Chase & Co.

- To będzie głęboka korekta – powiedział Pinto, prezydent największego amerykańskiego banku. – To może być między 20 procent a 40 procent, w zależności od wycen – dodał.

Daniel Pinto
Zobacz więcej

Daniel Pinto fot. Bloomberg

S&P500 zyskał ok. 47 proc. od lutego 2016 roku.

- Wiemy, że w pewnym momencie będzie korekta – powiedział Pinto, którego zadaniem jest nadzorowanie bankowości inwestycyjnej w JP Morgan i handlu na rynkach finansowych.

Podkreślił, że rynki są „nerwowe” i jeśli prezydent Donald Trump pójdzie dalej niż zapowiedziane już cła na import stali i aluminium, wówczas reakcja inwestorów może być bardzo negatywna.

Podobnego zdania jest Jamie Dimon, prezes JP Morgan.

- Jeśli będzie tak dalej i pogorszy się, wówczas zacznie szkodzić wzrostowi i inwestycjom – powiedział. – To może zniweczyć bardzo duże korzyści, które mieliśmy z reformy podatków – dodał.

Prezes JP Morgan powiedział, że przez pewien czas utrzyma się dobra sytuacja.

- Jednak pewnego dnia będziemy mieli recesję. Nie uważam, że w tym roku. Może pod koniec 2019 roku? – powiedział Dimon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / JP Morgan: rynek akcji może spaść o 40 proc.