Czytasz dzięki

JSW też powołuje się na siłę wyższą

opublikowano: 03-04-2020, 07:28

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała kontrahentów o wystąpieniu w spółce "siły wyższej" oraz o konsekwencjach z tego tytułu dla części zobowiązań wynikających z umów handlowych.

Szczegółów nie podano.

Zobacz więcej

JSW

Reuters/Forum

Zaznaczono jedynie, że decyzja została podjęta w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz związanymi z tym ograniczeniami, działaniami rządów państw i przedsiębiorstw na świecie - co może mieć bezpośredni wpływ na sytuację finansową spółki i Grupy JSW.

"Na dzień sporządzenia niniejszego raportu nie jest możliwy do określenia wpływ powyższej decyzji na działalność, sytuację finansową i operacyjną oraz perspektywy Spółki i Grupy JSW" - głosi lakoniczny komunikat.

1 kwietnia JSW informowała, że boryka się z dużym poziomem absencji pracowników, co skutkuje spadkiem produkcji. Do spółki napływają też informacje dotyczące ograniczeń realizacji zobowiązań kontraktowych przez odbiorców, w tym w wyniku ogłoszenia przez nich siły wyższej. Więcej...

O konsekwencjach koronawirusa dla spółki pisze w najświeższej rekomendacji analityk BM mBanku. Więcej...

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane