Czytasz dzięki

Negatywna rekomendacja dla akcji JSW

opublikowano: 02-04-2020, 16:13

Jakub Szkopek, analityk biura maklerskiego mBanku, obniżył z "trzymaj" do "sprzedaj" rekomendację dla akcji JSW. Cena docelowa spadła z 15,34 do 9,78 zł.

"Wygaszenie produkcji przez europejskich producentów samochodów (VW, PSA, Daimler, BMW) negatywnie przekłada się na popyt na stal (transport zużywa około 25% światowej produkcji stali). Dodatkowo oczekiwana zwiększona absencja pracowników budowalnych będzie się przekładać na opóźnienia realizacji inwestycji (40% światowej produkcji stali). W efekcie europejscy producenci stali podejmują radykalne kroki redukcji obłożenia mocy produkcyjnych (Arcelor, Salzgitter, ThyssenKrupp) oraz opóźniają ponowne włączenie wyłączonych hut (przykład wielkiego pieca w Krakowie). W efekcie oczekujemy, że trudna sytuacja na europejskim rynku stali utrzyma się co najmniej do końca 1H’20, a pod presją znajdą się zarówno ceny koksu, jak i wolumeny sprzedaży" - napisał analityk w raporcie, wydanym 27 marca.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW)
Zobacz więcej

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) Fot. Maciej Jarzebinski / Forum

Jego zdaniem, w 2020 r. JSW będzie zmuszona do ogranizcenia wolumenu produkcji do 14,2 mln ton (o 4 proc. r/r) oraz sprzedawania węgla koksowego z około 5-procentowym dyskontem do rynku.

Specjalista spodziewa się też wzrostu zapasów w spółce i w konsekwencji spadku przepływu gotówki operacyjnej do 100 mln zł, a FCF do -1,6 mld zł.  W takim scenariuszu grupa zakończy rok 2020 z zadłużeniem netto na poziomie 390 mln zł. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane