Julius Baer: To będzie kwartał dolara

Amerykańska waluta najbardziej skorzysta na dalszych zawirowaniach po decyzji Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej, ocenia David Kohl z banku Julius Baer, będący najlepszym prognostą w rankingu Bloomberga.

Zobacz więcej

Banknoty studolarowe. Fot. Bloomberg.

Do końca trzeciego kwartału euro osłabi się do dolara o 2,4 proc., do 1,08 USD, funt przeceni się o kolejne 10,5 proc., do 1,16 USD, a jen straci 5,1 proc., sięgając pułapu 106 JPY za dolara, przewiduje David Kohl. Głosu szefa działu analiz walutowych Julius Baer nie warto lekceważyć, a to dlatego że specjalista jest najlepszym prognostą w ankietach walutowych zbieranych przez agencję Bloomberg. W czasie rynkowych zawirowań gospodarka amerykańska będzie sobie radziła relatywnie najlepiej na tle innych gospodarek, a rynek niedoszacowuje szans na podwyżkę stóp Fedu jeszcze w tym roku, twierdzi David Kohl.

- Pozycje nastawione na umocnienie dolara są relatywnie mniejsze na tle pozycji nastawionych na umocnienie innej bezpiecznej waluty – jena. Zważywszy że inwestorzy będą żyli tematem brexitu jeszcze przez miesiące, może to przyczyniać się do dodatkowego popytu – komentował specjalista szwajcarskiego banku.

W piątek za dolara płaci się blisko 4,01 zł, o 0,1 proc. więcej niż dzień wcześniej, a notowania euro w dolarze wynoszą 1,11 USD, bez zmian w porównaniu z czwartkiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Julius Baer: To będzie kwartał dolara