Jurek: Pakt stabilizacyjny działa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2006, 13:09

Marszałek Sejmu Marek Jurek ocenił w piątek, że pakt stabilizacyjny między PiS, Samoobroną i LPR "działa z punktu widzenia efektów społecznych". Ocenił jednak, że "są niestety politycy, którym przeszkadza to, że działa i to jest nasze zmartwienie".

Marszałek Sejmu Marek Jurek ocenił w piątek, że pakt stabilizacyjny między PiS, Samoobroną i LPR "działa z punktu widzenia efektów społecznych". Ocenił jednak, że "są niestety politycy, którym przeszkadza to, że działa i to jest nasze zmartwienie".

W czasie dyskusji przed głosowaniem nad wyborem Rzecznika Praw Dziecka, lider LPR Roman Giertych stwierdził m.in. że Jurek powiedział mu, iż w zamian za poparcie LPR dla kandydata PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich, PiS zagłosuje kandydata Ligi na RPD. Marszałek powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie, że jedynie zachęcał lidera LPR do tego, by Liga, szukając dla siebie miejsca w strukturach państwa, zainteresowała się wyborami Rzecznika Praw Dziecka.

Jurek, pytany, czy jego zdaniem zachowanie Giertycha nie świadczy o tym, że pakt stabilizacyjny jest zagrożony  odpowiedział, że "z punktu widzenia państwa nie jest tak źle". "W ważnych głosowaniach osiągamy większość. Natomiast wtedy, kiedy dochodzi do sporu wokół spraw nieuzgodnionych, rzeczywiście jest dużo napięć" - ocenił. Jak powiedział, jest to też spowodowane "poszukiwaniem rozgłosu przez pana Giertycha".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane