Już nie chce być prezydentem?

pb.pl, Polska The Times
opublikowano: 12-10-2009, 09:28

„Nie będę ubiegał się o prezydenturę”. Ponoć taką deklarację złożył swoim najbliższym współpracownikom premier Donald Tusk – o czym pisze dziennik „Polska The Times”. „Naszym kandydatem będzie Bronek (Komorowski – przyp. red.) – dodać miał przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

To bardzo zaskakująca informacja. Dotychczas bowiem osoba obecnego premiera jednoznacznie kojarzona była, zgodnie zresztą z oficjalnymi wypowiedziami, z ambicjami zdobycia fotela Prezydenta RP.

Wcześniej nieoficjalny plan Platformy był następujący: Tusk będzie ubiegał się o prezydenturę, Grzegorz Schetyna zastąpi go na stanowisku premiera, a Bronisław Komorowski zostanie szefem klubu Platformy.

Co wpłynęło na zmianę decyzji Tuska? „Polska The Times” spekuluje, że może to być wpływ afery hazardowej. Jak jednak twierdzą współpracownicy Donalda Tuska, na których powołuje się dziennik, decyzja premiera nie jest ostateczna i będzie zależeć od przebiegu prac komisji śledczej.

A może premier wziął sobie do serca słowa prof. Leszka Balcerowicz, który na łamach „Pulsu Biznesu” wyraził zdziwienie, że premier woli prezydenturę.

Cały wywiad z prof. Balcerowiczem znajdziesz TUTAJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl, Polska The Times

Polecane