K+N wprowadza nowość dla farmacji

[MIB]
opublikowano: 19-03-2012, 00:00

Grupa Kuehne + Nagel (K+N) testuje rozwiązanie, które może zainteresować klientów z branży farmaceutycznej i medycznej.

Firma zainwestowała w specjalne czujniki bezprzewodowe, dzięki którym w czasie rzeczywistym będzie można kontrolować temperaturę medykamentów przewożonych samolotem.

Zastosowanie bezprzewodowych czujników jest o tyle interesujące, że na ogół zasady bezpieczeństwa nie pozwalają używać aktywnych czujników ruchomych podczas transportu lotniczego.

K+N razem z kilkoma partnerami lotniczymi testuje niskoemisyjne urządzenia, które mogą być aktywne podczas lotu, dzięki czemu temperatura towarów będzie na bieżąco mierzona i raportowana w czasie rzeczywistym.

Według przedstawicieli Kuehne + Nagel jest to pierwsza firma, która wprowadza taki serwis dla klientów z branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej.

„W celu zagwarantowania kontrolowania temperatury bez jakichkolwiek zakłóceń od momentu odbioru do dostawy przesyłki magazyny i odziały logistyczne zarówno K+N, jak i partnerów lotniczych będą wyposażone w technologię transmisyjną. To samo dotyczy pojazdów przewożących towar” — napisano w komunikacie spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MIB]

Polecane