Czytasz dzięki

Kaczyński: Koalicja PiS i PO jest konieczna

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-09-2005, 14:48

Lider PiS Jarosław Kaczyński oświadczył w czwartek, że koalicja powyborcza między PiS i PO jest "nie tylko możliwa, ale jest także konieczna". Ocenił, że koalicja na 100 procent powstanie.

Lider PiS Jarosław Kaczyński oświadczył w czwartek, że koalicja powyborcza między PiS i PO jest "nie tylko możliwa, ale jest także konieczna". Ocenił, że koalicja na 100 procent powstanie. 

"Daję 100 proc., że powstanie, chociaż jest merytoryczny spór o to, co dalej będziemy robić w Polsce; czy będziemy próbować podjąć nowy eksperyment liberalny - taki nowy plan Balcerowicza, czy też będziemy próbowali odbudować społeczną odpowiedzialność" - powiedział J.Kaczyński. 

Zaznaczył, że PiS ma "pełną determinację, jeśli chodzi o zawarcie sojuszu z Platformą i jest przekonane, że taki sojusz powstanie".

"Nikogo nie mamy zamiaru zatapiać i to jest zupełnie oczywiste" - oświadczył też J.Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się w ten sposób do środowej wypowiedzi Jana Rokity (PO), który powiedział, że oczekuje, iż Jarosław Kaczyński potępi plan o. Tadeusza Rydzyka pod hasłem "zatopić Platformę". "Musicie się, nasi przyjaciele, odciąć od planu +zatopienia Platformy+" - apelował polityk Platformy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane