Kaczyński: Nie możemy zostawić Polski bez władzy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 21:02

Nie możemy doprowadzić do sytuacji, że Polska pozostanie pozbawiona władzy - powiedział dziennikarzom w piątek wieczorem prezes PiS Jarosław Kaczyński, opuszczając wyjazdowe posiedzenie klubu w Falentach pod Warszawą.

Nie możemy doprowadzić do sytuacji, że Polska pozostanie pozbawiona władzy - powiedział dziennikarzom w piątek wieczorem prezes PiS Jarosław Kaczyński, opuszczając wyjazdowe posiedzenie klubu w Falentach pod Warszawą.

"Nie możemy doprowadzić do takiej sytuacji, że jest uchwalony budżet, czyli Sejmu nie da się rozwiązać i jednocześnie nie ma w gruncie rzeczy żadnej władzy" - podkreślił Kaczyński, pytany o rozmowy ws. przyszłej koalicji PiS z Samoobroną i PSL. "To byłaby skrajna nieodpowiedzialność" - ocenił.

Według prezesa PiS, oznaczałoby to pozostawienie Polski bez władzy. "Ci, którzy krzyczą o ewentualnych koalicjantach, powinni się zastanowić, bo sami doprowadzili do tego stanu. Wczoraj po raz kolejny pokazali, że nie chcą rozmawiać, a dzisiaj wykorzystują to dla małej partyjnej gry" - dodał J.Kaczyński.

Pytany, jak będzie się czuł, jeśli w rządzie znajdzie się Andrzej Lepper, prezes PiS odparł: "jeśli dojdzie do takiej sytuacji, będę się czuł jak człowiek, który uratował Polskę przed tym, co najgorsze, tzn. przed sytuacją kiedy w istocie żadnego rządu nie ma". "Bo rząd, który nie ma poparcia w parlamencie, nie jest do końca rządem" - arugmentował Kaczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane