Kaczyński: PiS nie zgodzi się na 15 proc. PIT, CIT i VAT

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
23-09-2005, 09:10

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powtórzył, że w nowym Sejmie jego partia mimo wszystko chce koalicji z Platformą Obywatelską. Jarosław Kaczyński w radiowej Trójce zarzucił jednak politykom Platformy, przede wszystkim Hannie Gronkiewicz-Waltz, ataki na PiS.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powtórzył, że w nowym Sejmie jego partia mimo wszystko chce koalicji z Platformą Obywatelską. Jarosław Kaczyński w radiowej Trójce zarzucił jednak politykom Platformy, przede wszystkim Hannie Gronkiewicz-Waltz, ataki na PiS.

Kaczyński powtórzył, że - według niego - PO nie ma przygotowanego programu. Gość Trójki zapewnił, że jeśli ustaną ataki Platformy na PiS, to zostaną zahamowane ataki PiS-u na Platformę. Prezes PiS podkreślił przy tym, że jego partia nie zgodzi się na zapowiadane przez PO 15-procentowe liniowe podatki PIT, CIT i VAT. Nie będzie tak, by ubożsi dopłacali do bogatszych - oświadczył Kaczyński. Argumentował, że to jest podstawowa zasada solidarności społecznej.

Według Kaczyńskiego, spora część mediów faworyzuje Platformę. Jego zdaniem, przypomina to bezkrytyczny stosunek sporej części dziennikarzy do dawnej Unii Demokratycznej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kaczyński: PiS nie zgodzi się na 15 proc. PIT, CIT i VAT