Kadra Lotosu nie dostanie akcji

RB
01-07-2008, 00:00

Akcjonariusze zostawili zysk w firmie i wymienili radę nadzorczą. Ze starej pozostał tylko przewodniczący, ale stracił fotel.

Akcjonariusze zostawili zysk w firmie i wymienili radę nadzorczą. Ze starej pozostał tylko przewodniczący, ale stracił fotel.

Walne Lotosu zdecydowało o pozostawieniu zysku netto za 2007 r. w spółce. Jest to zgodne z rekomendacją zarządu, który był przeciwko wypłacie dywidendy ze względu na duże inwestycje.

Walne nie zgodziło się natomiast na proponowane przez zarząd zmiany w statucie, które miały umożliwić emisję akcji w ramach programu motywacyjnego dla kadry. Szefowie spółki chcieli, by do kilkuset wybranych osób trafiło do 2 proc. kapitału. Program miał potrwać trzy lata i pomóc w załataniu braków kadrowych.

Lotos od dawna bez skutku poszukuje np. wiceprezesów ds. handlu oraz wydobycia. Firmie objętej ustawą kominową trudno było przyciągnąć dobrze opłacanych fachowców z branży. Miał w tym pomóc właśnie program motywacyjny. Nie pomoże. Lotos nie rozstrzygnął więc postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko wiceprezesów. Na czele pionów handlu i poszukiwań stać będzie nadal prezes Paweł Olechnowicz.

Akcjonariusze powołali wczoraj nową radę nadzorczą. Znalazła się w niej tylko jedna osoba z poprzedniej — Jan Stefanowicz, były przewodniczący. Nowym będzie Wiesław Skwarko, wiceprezes Nafty Polskiej, państwowego akcjonariusza Lotosu (52 proc. akcji). Naftę reprezentować będą oprócz tej dwójki także Leszek Starosta i Mariusz Obszyński. Przedstawicielami ministerstwa skarbu będą natomiast Radosław Barszcz i Małgorzata Hirszel, a funduszy PZU — Piotr Chajderowski.

2

proc. Nawet tyle akcji Lotosu miało trafić do kilkuset menedżerów w ramach programu motywacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kadra Lotosu nie dostanie akcji