Kadry: Schodami w górę

opublikowano: 10-07-2013, 00:00

Awanse w branży

ANDRZEJ HORAWA

Zastąpił Marka Rudnickiego w fotelu dyrektora zarządzającego spółki Teradata Polska, która specjalizuje się w analizie biznesowej. Jego poprzednik objął stanowisko dyrektora ds. zarządzania projektami strategicznymi dla regionu Europy Wschodniej. Horawa był ostatnio dyrektorem handlowym Microsoftu w sektorze przedsiębiorstw. Wcześniej odpowiadał m.in. za sprzedaż w polskim oddziale, a później w europejskich strukturach IBM. Jest absolwentem wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, ma też tytuł MBA Open University w Londynie.

MARIUSZ ZIÓŁKOWSKI

Został dyrektorem generalnym Avnetu, dystrybutora sprzętu komputerowego, oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw. W spółce tej zaczął pracować w lutym 2012 r., stając na czele nowego wówczas działu rozwoju biznesu. Wcześniej przez prawie 14 lat był zatrudniony w IBM Polska, ostatnio na stanowisku dyrektora platformy System x Integrated Operation Unit for Poland, Latvia, Lithuania and Estonia. Przedtem odpowiadał w tej korporacji za zespół sprzedający sprzęt dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jest magistrem inżynierem organizacji i zarządzania Politechniki Śląskiej.

DARIUSZ GRĄDEK

To nowy dyrektor generalny sprzedaży ABC Data (dystrybutor sprzętu IT). Ostatnio był prezesem i dyrektorem generalnym w firmie iSource (dystrybutor marki Apple). Wcześniej odpowiadał za handel i marketing w Veracompie (dystrybutor rozwiązań teleinformatycznych). Jest absolwentem wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz The Stockholm University School of Business and The Grand Valley State University (Executive MBA). Ukończył także studia doktoranckie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie i program dla menedżerów European Summer School For Advanced Management Aarhus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu