Kalejdoskop Pulsu – 10 marca 2006

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 09-03-2006, 23:44

Rząd bierze się za autostrady. Wypowiada wojnę koncesjonariuszom choć sam nie potrafi budować dróg. Kłopoty z budową autostrad to niemal codzienność dla polskich drogowców. Główny problem polega na tym, że od lat trwa spór, czy taniej i efektywniej wychodzi budowanie dróg przez państwo czy przez podmioty prywatne.

Rząd bierze się za autostrady. Wypowiada wojnę koncesjonariuszom choć sam nie potrafi budować dróg. Kłopoty z budową autostrad to niemal codzienność dla polskich drogowców. Główny problem polega na tym, że od lat trwa spór, czy taniej i efektywniej wychodzi budowanie dróg przez państwo czy przez podmioty prywatne. Kłótnie i swary nie mają końca, a autostrad jak nie było, tak nie ma. Co gorsza, walka państwa i koncesjonariuszy jest coraz ostrzejsza i bezpardonowa. W tym tygodniu wybuchły już cztery miny.

I sądowa sensacja. Oto wymiar sprawiedliwości miał skazać sam siebie i zapłacić kilka milionów złotych za błędy. Komu? Niewielkiej firmie z Wrocławia. Zapłacił? Nie. Zapłaci? Ech, byłby precedens.

A w ostatnim dniu Tygodnia Finansowego polecamy dodatek poświęcony refinansowaniu kredytów i kredytom konsolidacyjnym. Czyli mówiąc krótko - jak pożyczać by oszczędzać?

Zapraszamy do lektury!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane