Kalejdoskop Pulsu – 17 marca 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 17-03-2006, 07:16

Przy okazji zmiany programu dla energetyki związkowcy próbują wytargować z rządem porozumienie, które zablokuje restrukturyzację sektora. Tomasz Wilczak, wiceminister gospodarki odpowiedzialny za branżę energetyczną, rozmawiał wczoraj z przedstawicielami central związkowych o proponowanym przez rząd programie dla sektora.

Przy okazji zmiany programu dla energetyki związkowcy próbują wytargować z rządem porozumienie, które zablokuje restrukturyzację sektora. Tomasz Wilczak, wiceminister gospodarki odpowiedzialny za branżę energetyczną, rozmawiał wczoraj z przedstawicielami central związkowych o proponowanym przez rząd programie dla sektora. Przebieg spotkania potwierdza obawy prywatnych pracodawców energetyki, którzy przestrzegają, że rządowy plan administracyjnej konsolidacji będzie dla związkowców okazją do targowania się z rządem o „kwestie społeczne”. Jak nieoficjalnie dowiedział się „Puls Biznesu”, przedstawiciele związków zawodowych odmówili merytorycznej dyskusji nad programem do czasu uzgodnienia z rządem tych kwestii. Więcej w piątkowym wydaniu „PB”. Artykuł można też przeczytać tutaj.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przygotowuje konsolidację Polf należących do Polskiego Holdingu Farmaceutycznego (PHF). Idea przekształcenia holdingu w koncern pojawiła się już w 2005 r. — jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, ale ostatnio sprawa nabrała rumieńców. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane