Kalejdoskop Pulsu – 22 grudnia 2005

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 22-12-2005, 07:54

Do Sejmu trafił już projekt nowelizacji ustawy Prawo o zamówieniach publicznych wraz z autopoprawką, przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Zmian jest sporo, niektóre nawet rewolucyjne. Wszystkie zakładają maksymalne uproszczenie procedur przetargowych. Projekt przewiduje m.in.

Do Sejmu trafił już projekt nowelizacji ustawy Prawo o zamówieniach publicznych wraz z autopoprawką, przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Zmian jest sporo, niektóre nawet rewolucyjne. Wszystkie zakładają maksymalne uproszczenie procedur przetargowych. Projekt przewiduje m.in. podniesienie progu stosowania ustawy do zamówień o wartości powyżej 60 000 EUR (dotychczas 6000 EUR). To ukłon w stronę małych i średnich firm. Dla zamówień, których wartość waha się pomiędzy 60 000 EUR a 154 tys. EUR przewidywane są procedury uproszczone. O sprawie pisze w czwartkowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

W pierwszej połowie listopada Komisja Europejska (KE) poprosiła, by w ciągu 30 dni przedstawiciele polskiego rządu wyjaśnili zasady działania Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), Towarzystwa Finansowego Silesia i Nafty Polskiej. Raport jest gotowy. Przedstawiciele tych firm nie chcą komentować jego zapisów, podkreślając, że pytanie zostało przesłane Ministerstwu Skarbu Państwa (MSP), więc to on udziela odpowiedzi. Dokument opiniował też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. „PB” otrzymał już raport z resortu skarbu. W Brukseli nikt go dotychczas nie widział. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane