Kalejdoskop Pulsu 8 sierpnia 2005

(Marek Druś)
opublikowano: 2005-08-08 07:35

Gazprom ogłosił niedawno, że chce zwiększyć z 48 do 50 proc. udział w akcjonariacie EuRoPol Gazu, operatora polskiej nitki rurociągu jamalskiego. Aleksander Gudzowaty, właściciel i dyrektor naczelny Bartimpexu (pośredniego udziałowca tranzytowej spółki), jest zaskoczony tymi żądaniami.

Gazprom ogłosił niedawno, że chce zwiększyć z 48 do 50 proc. udział w akcjonariacie EuRoPol Gazu, operatora polskiej nitki rurociągu jamalskiego. Aleksander Gudzowaty, właściciel i dyrektor naczelny Bartimpexu (pośredniego udziałowca tranzytowej spółki), jest zaskoczony tymi żądaniami. Przystępuje do kontrnatarcia i stawia sprawę jasno: nie zamierza opuszczać akcjonariatu polskiego operatora jamalskiej rury. Więcej w „Pulsie Biznesu” lub tutaj.

Banki Młodzieżowe (Youth Banki) działają w Polsce od jesieni 2003 r. Co miesiąc przyznają mikrodotacje na działania zwiększające zaangażowanie młodych ludzi w życie społeczności lokalnej. Dotychczas wsparły finansowo i pomogły zrealizować około 70 pomysłów. Więcej w dodatku „Pieniądze z Unii” Pulsu Biznesu.