Czytasz dzięki

Kalifornia wprowadza godzinę policyjną

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 20-11-2020, 09:21

Najludniejszy stan USA wprowadza nocną godzinę policyjną dla prawie wszystkich mieszkańców. Począwszy od soboty, zakazane będzie poruszanie się w przestrzeni publicznej bez uzasadnienia od 22 do 5.

Most Golden Gate w San Francisco, Kalifornia
Most Golden Gate w San Francisco, Kalifornia
Free-Photos/Pixabay

Godzina policyjna wymaga od osób, które nie mają poważnych powodów do wyjścia, pozostanie w domu od godz. 22 do 5, począwszy od soboty. Mieszkańcy nadal będą mogli przemieszczać się m.in. do pracy i lekarza. Ograniczenia będzie obowiązywać do 21 grudnia, ale może zostać przedłużone, jeśli sytuacja epidemiczna w regionie nie ulegnie poprawie.

Godzina policyjna obejmie 94 proc. z prawie 40 mln mieszkańców stanu. Działa w 41 z 58 hrabstw, w których odnotowano najbardziej znaczący wzrost liczby przypadków koronawirusa.

„Wirus rozprzestrzenia się w tempie, którego nie widzieliśmy od początku tej pandemii, a następnych kilka dni i tygodni będzie miało kluczowe znaczenie dla powstrzymania fali zakażeń. Ogłaszamy alarm ”- powiedział gubernator Kalifornii Gavin Newsom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane