Kanadyjski handel detaliczny odrobił straty

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 21-07-2020, 17:29

Kanadyjski handel detaliczny gwałtownie wzrósł po historycznych spadkach w marcu i kwietniu. Sprzedawcom udało się już zniwelować niemal wszystkie straty spowodowane pandemią koronawirusa.

W maju wpływy z handlu detaliczny wzrosły o 19 proc. Wstępne szacunki dotyczące czerwca mówią o wzroście na poziomie 25 proc. – wynika z danych urzędu Statistics Canada.  

Flaga Kanady
Flaga Kanady
Fot. Bloomberg

Według wyliczeń Bloomberga, gdyby udało się osiągnąć ten wynik, wskaźniki dotyczące handlu detalicznego wróciłyby do poziomu sprzed pandemii.

Raport potwierdza, że ​​kanadyjscy konsumenci wychodzą z ogólnokrajowych blokad i chętniej wydają pieniądze. Niewiadomą pozostaje, czy gwałtowne odbicie zostanie utrzymane w najbliższych miesiącach. Eksperci twierdzą, że powrót sytuacji do normy może zająć lata.

„W tej chwili sprzedaż wciąż rośnie dzięki ogromnym rządowym programom wspierania dochodów i zaspokajaniu stłumionego popytu przez konsumentów. Oba te czynniki mogą zaniknąć w drugiej połowie roku” – zauważa Royce Mendes, ekonomista z CIBC World Markets.

Nawet przy wzroście w maju i czerwcu, drugi kwartał 2020 roku pozostanie jednym z najgorszych w historii kanadyjskiego handlu detalicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane