Kapsch ruszył na W schód

ZŁO
22-08-2007, 00:00

Firma Kapsch, integrator systemów teleinformatycznych, uruchomiła szerokopasmowy dostęp do internetu w gminie Przesmyki. Firma zainstalowała dwie mikrostacje oparte na technologii WiMAX, w częstotliwości 3,5 GHz, z dookólną dystrybucją sygnału do czterech sektorów. Dzięki temu zapewniono infrastrukturę dla 6 jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów zależnych, takich jak Straż Pożarna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury, oświata itp. Zapewniono także instalacje odbiorcze w 23 sołectwach na terenie całej gminy. Szerokopasmowy dostęp do internetu ma umożliwić gminie Przesmyki wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów, co pozwoli na skrócenie czasu obsługi mieszkańców gminy oraz elektroniczną wymianę dokumentów między jednostkami samorządu lokalnego.

W ramach projektu w gminie uruchomiona została telefonia IP, która pozwala na bezpłatną komunikację między poszczególnymi sołectwami. Na ścianie ośrodka kultury zamontowano infokiosk z wbudowanym ekranem dotykowym i dostępem do internetu, z którego przez całą dobę mogą korzystać mieszkańcy i turyści. Wdrożenie trwało cztery tygodnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Kapsch ruszył na W schód