Karkosik zbliża się do wyjścia z GPW

opublikowano: 16-04-2018, 16:10
aktualizacja: 16-04-2018, 16:13

Grupa Boryszew zrobiła kroczek ku opuszczeniu giełdy – przeprowadziła kwerendę swoich aktywów pod kątem ich ewentualnej sprzedaży.

Na początku tego roku grupa Boryszew ogłosiła, że rozważy scenariusz sprzedaży części swoich aktywów z segmentu motoryzacyjnego oraz przetwórstwa aluminium. Właśnie zakończyła analizy dotyczące tego, które z podmiotów mogłaby zbyć, ale nie ujawniła ich nazw. Na segment Automotive Boryszewa składa się dziewięć spółek grupy Maflow, a segment przetwórstwa metali to kilka firm kontrolowanych poprzez Impexmetal. Na podstawie styczniowego komunikatu można przypuszczać, że wkrótce rozpocznie rozmowy z ewentualnymi nabywcami na temat warunków transakcji.

W pierwszych dniach stycznia Roman Karkosik, główny akcjonariusz notowanych na GPW spółek Boryszew, Impexmetal, Alchemia i Skotan, ogłosił, że w tym roku całkowicie ograniczy swoją działalność inwestycyjną na GPW i wycofa część kontrolowanych przez siebie firm z giełdowego obrotu. Była to reakcja na postawienie mu przez prokuraturę zarzutu manipulacji wiele lat temu kursem spółki Krezus. Informacja o zakończeniu kwerendy aktywów pod kątem ich sprzedaży może oznaczać, że inwestor nie rzucał słów na wiatr. Aby Boryszew czy Impexmetal opuściły GPW, musiałyby się wcześniej „odchudzić”.

Obecna wartość rynkowa pierwszej spółkito 2,05 mld zł, drugiej – prawie 0,83 mld zł. Kapitalizacja Alchemii wynosi około 0,84 mld zł, a Skotanu – prawie 23 mln zł.

 

 

 

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu