Karkosik zbliża się do wyjścia z GPW

opublikowano: 16-04-2018, 16:10
aktualizacja: 16-04-2018, 16:13

Grupa Boryszew zrobiła kroczek ku opuszczeniu giełdy – przeprowadziła kwerendę swoich aktywów pod kątem ich ewentualnej sprzedaży.

Na początku tego roku grupa Boryszew ogłosiła, że rozważy scenariusz sprzedaży części swoich aktywów z segmentu motoryzacyjnego oraz przetwórstwa aluminium. Właśnie zakończyła analizy dotyczące tego, które z podmiotów mogłaby zbyć, ale nie ujawniła ich nazw. Na segment Automotive Boryszewa składa się dziewięć spółek grupy Maflow, a segment przetwórstwa metali to kilka firm kontrolowanych poprzez Impexmetal. Na podstawie styczniowego komunikatu można przypuszczać, że wkrótce rozpocznie rozmowy z ewentualnymi nabywcami na temat warunków transakcji.

W pierwszych dniach stycznia Roman Karkosik, główny akcjonariusz notowanych na GPW spółek Boryszew, Impexmetal, Alchemia i Skotan, ogłosił, że w tym roku całkowicie ograniczy swoją działalność inwestycyjną na GPW i wycofa część kontrolowanych przez siebie firm z giełdowego obrotu. Była to reakcja na postawienie mu przez prokuraturę zarzutu manipulacji wiele lat temu kursem spółki Krezus. Informacja o zakończeniu kwerendy aktywów pod kątem ich sprzedaży może oznaczać, że inwestor nie rzucał słów na wiatr. Aby Boryszew czy Impexmetal opuściły GPW, musiałyby się wcześniej „odchudzić”.

Obecna wartość rynkowa pierwszej spółkito 2,05 mld zł, drugiej – prawie 0,83 mld zł. Kapitalizacja Alchemii wynosi około 0,84 mld zł, a Skotanu – prawie 23 mln zł.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Karkosik zbliża się do wyjścia z GPW