Kaspersky ucieka z Rosji

opublikowano: 15-05-2018, 11:12
aktualizacja: 15-05-2018, 11:16

Rosyjska firma Kaspersky Lab oferująca programy antywirusowe przenosi się do Szwajcarii, informuje thelocal.ch.

Firma podejrzewana jest przez amerykańskie władze o pomoc Kremlowi w skandalu szpiegowskim.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Do Szwajcarii mają zostać między innymi przeniesione dane klientów przechowywane przez Kaspersky. Nie jest tego mało. Oprogramowanie rosyjskiej firmy chroni 400 milionów komputerów na całym świecie.

- By zapewnić pełną przejrzystość i integralność, Kaspersky Lab zapewni nadzór nad swoja działalnością przez niezależną firmą również z siedzibą w Szwajcarii – poinformowała firma.

W ubiegłym roku amerykański rząd usunął Kaspersky z listy zaufanych firm, po tym jak pojawiły się wątpliwości co do bezpieczeństwa oferowanego przez rosyjską firmę oprogramowania. W rezultacie, pracownicy administracji rządowej USA dostali zakaz korzystania z rosyjskiego antywirusa.

Kaspersky zaprzeczył jakoby jego produkty miały tzw. „tylne drzwi” umożliwiające rosyjskiemu wywiadowi szpiegowanie .

Do końca roku Kaspersky przeniesie produkcję oprogramowania antywirusowego do Zurychu, a w przyszłym roku powstaną tam również centra obsługi danych, gdzie będą przechowywane dane większości nierosyjskich klientów. Dane klientów rosyjskich w dalszym ciągu będą przechowywane w Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kaspersky ucieka z Rosji