Kasy fiskalne trafią do dyskotek

opublikowano: 04-12-2017, 22:00

Od kwietnia 2018 r. kasy rejestrujące obrót trzeba będzie instalować m.in. w dyskotekach, cyrkach i kantorach wymiany walut.

W przyszłym roku istotnie zawęzi się lista działalności zwolnionych z obowiązku stosowania kas fiskalnych. Ministerstwo Finansów (MF) tłumaczy to koniecznością uszczelnienia branż szczególnie narażonych na unikanie opodatkowania. Z opublikowanego właśnie przez MF projektu rozporządzenia wskazującego zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących wypadną usługi w zakresie wstępu na dyskoteki, dancingi, potańcówki, do wesołych miasteczek, cyrków, parków rozrywki oraz wymiana walut w kantorach (poza kantorami bankowymi i SKOK-owymi).

„Oceniając wpływ projektowanego aktu na mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, należy wskazać, że wprowadzenie rozwiązań mającychna celu uszczelnienie systemu podatkowego, a tym samym ograniczenie nieprawidłowości w rozliczaniu podatku VAT, przyczyni się do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej” — czytamy w uzasadnieniu projektu.

Wszystkie nowe działalności gospodarcze, niezależnie od osiąganych obrotów, będą objęte obowiązkiem stosowania kas fiskalnych od 1 kwietnia 2018 r. MF tłumaczy, że termin ten wynika z tego, że firmy wykonujące tego rodzaju działalność muszą mieć czas na zakup i instalację kas rejestrujących.

Natomiast wszelkie pozostałe rodzaje działalności wymienione w poprzednich wersjach rozporządzenia będą miały przedłużone zwolnienie od obowiązku stosowania kas rejestrujących na cały 2018 r. (obecne kończy się 31 grudnia 2017 r.). Resort przypomina, że każda firma ma możliwość uzyskania dofinansowania do 700 zł na zakup kasy rejestrującej. Przeciętny koszt kasy to wydatek 900-1300 zł (bez kwoty podatku) i 100 zł fiskalizacji (bez podatku).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kasy fiskalne trafią do dyskotek