Kazimierz Marcinkiewicz wicepremierem? - prasa

(Marek Druś)
opublikowano: 28-11-2006, 07:39

Prawo i Sprawiedliwość ma problem. Nie było przygotowane na porażkę Kazimierza Marcinkiewicza w stolicy. Co teraz z nim będzie? Prawdopodobnie Jarosław Kaczyński zaproponuje mu powrót do rządu na szefa jednego z ministerstw lub tekę kolejnego wicepremiera - wynika z informacji "Dziennika".

Prawo i Sprawiedliwość ma problem. Nie było przygotowane na porażkę Kazimierza Marcinkiewicza w stolicy. Co teraz z nim będzie? Prawdopodobnie Jarosław Kaczyński zaproponuje mu powrót do rządu na szefa jednego z ministerstw lub tekę kolejnego wicepremiera - wynika z informacji "Dziennika".

Kazimierz Marcinkiewicz milczy jak zaklęty. Nie chce zdradzić, jakie ma plany i czy w ogóle po wyborczej porażce zamierza pozostać w polityce. Na razie chce od niej odpocząć. Jedyny plan na przyszłość, o którym mówi, to długi, grudniowy urlop z rodziną. Ale co potem? "Potem odpowiem sobie na pytanie, co chcę dalej robić" - ucina wszelkie pytania.

Z informacji "Dz" wynika, że Jarosław Kaczyński chętnie widziałby Marcinkiewicza w swoim rządzie. Były premier ma bowiem atut nie do przecenienia - jest najpopularniejszym politykiem w Polsce. Jego wejście do rządu niewątpliwie poprawiłoby jego notowania.

Pytanie, co Kaczyński zaproponuje byłemu premierowi. Najlepsze resorty są zajęte, a ten najbardziej prestiżowy, czyli spraw zagranicznych, nie wchodzi w rachubę. "Na to nie zgodzi się prezydent. Bo gdy Kazik był premierem, iskrzyło między nimi w tych sprawach" - tłumaczy jeden z rozmówców gazety.

Natomiast ofertę objęcia innego resortu, np. skarbu czy gospodarki, Marcinkiewicz mógłby odebrać jako degradację. W tej sytuacji realna staje się koncepcja stworzenia dla niego kolejnego, piątego już stanowiska wicepremiera - koordynatora resortów gospodarczych. To jednak grozi kolizją z Zytą Gilowską, która pełni już taką funkcję - konkluduje "Dziennik".

(PAP)

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane