Czytasz dzięki

KE zarzuca BMW, Daimlerowi i VW zmowę

opublikowano: 05-04-2019, 12:54

Komisja Europejska przesłała BMW, Daimlerowi i Volkswagenowi pismo o przedstawieniu zarzutów dotyczących zmowy w sprawie blokowaniu technologii oczyszczania spalin, informuje Reuters.

To wynik śledztwa prowadzonego od prawie dwóch lat. Ustalono w jego trakcie, że niemieckie firmy były w zmowie w latach 2006-2014.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Daimler, VW i BMW mogły złamać przepisy konkurencji Unii Europejskiej. W rezultacie, europejscy konsumenci nie mieli możliwości kupna samochodów z najlepszą dostępną technologią – ogłosiła Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji.

Ewentualna kara nałożona na firmy może sięgnąć do 10 proc. ich obrotów. 

Sprawa manipulowania przez niemieckich producentów danymi o emisji spalin produkowanych przez nich aut z silnikami diesla wyszła na jaw we wrześniu 2015 roku kiedy Volkswagen został oskarżony o takie działania w USA. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane