Kenia chce pożyczyć od MFW 2,3 mld USD

opublikowano: 23-11-2020, 12:55

Kenia ubiega się o pożyczkę w wysokości do 2,3 mld USD od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Negocjacje mają zakończyć się na początku przyszłego roku.

Według informacji Bloomberga, pożyczka ma zostać udzielona na okres 3,5 roku. Pierwsza transza w wysokości 725 mln USD ma zostać wypłacona Kenii do czerwca 2021 roku.

Jak zapowiada kenijski sekretarz skarbu, Ukur Yatani, środki od MFW mają zostać przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa. Ograniczenia finansowe zmusiły rząd do ograniczenia niektórych projektów, w tym budowy mieszkań oraz dofinansowania produkcji przemysłowej, opieki zdrowotnej i rolnictwa.

Skarb Państwa spodziewa się, że wzrost gospodarczy w 2020 roku wyniesie poniżej 1 proc. W 2019 roku PKB wzrosło o 5,4 proc. Rząd Kenii prowadzi też rozmowy na temat pożyczki o wartości do 1,5 mld USD z Bankiem Światowym oraz rozważa rozpoczęcie negocjacji z krajami G20 na temat warunków zawieszenia spłaty swojego zadłużenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane