Kenijczycy mogą zatopić norweski statek

opublikowano: 24-09-2015, 18:44

Prezydent Kenii może nakazać wysadzenie w powietrze i zatopienie norweskiego statku, na którym wykryto transport broni i prawdopodobnie narkotyków.

Nielegalny ładunek wykryto na statku Høegh Transporter, który zatrzymał się w porcie Mombasa płynąc z Indii. Policja kenijska dokonała przeszukania po otrzymaniu informacji od amerykańskiej agencji DEA, walczącej z przemytem broni i narkotyków.
Jeśli okaże się, że wykryty na statku biały proszek to narkotyk, jest możliwe, że władze Kenii nakażą zatopienie jednostki należącej do norweskiego armatora Høegh Autoliners. Taką politykę wobec statków, na których wykryto przemyt, stosuje się w Kenii od pewnego czasu. W sierpniu prezydent  Uhuru Kenyatta oglądał zatopienie jednej z jednostek z pokładu śmigłowca.

Høegh Transporter to 200-metrowy tzw. samochodowiec, zbudowany w 1999 roku. Sprawę komplikuje to, że na pokładzie są pojazdy ONZ, które miały trafić do wschodniej Afryki. Jednak Nelson Marwa, przedstawiciel władz Mombasy nie ma wątpliwości, że prezydent nakaże zatopienie statku.

- Co spotkało innych, stanie się z tym – powiedział lokalnemu dziennikowi.

Armator Høegh Autoliners nie odnosi się do doniesień dotyczących zatopienia statku. Twierdzi, że liczy na szybkie załatwienie sprawy, aby jednostka szybko mogła wrócić na
szlak morski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.no

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu