KGHM: nowa rada, wyższe zyski

Reuters, Marcin Goralewski
opublikowano: 19-04-2004, 00:00

Skarb państwa wymienił podczas piątkowego zgromadzenia akcjonariuszy KGHM Polska Miedź dwóch przedstawicieli w radzie nadzorczej, w tym Bohdana Kaczmarka, jej szefa. Nowymi członkami zostali: Tadeusz Janusz i Jan Stachowicz. Skarb państwa, który wraz z bankiem PKO BP posiada 49,7-proc. udział w Polskiej Miedzi, ma pięciu przedstawicieli w dziewięcioosobowej radzie. Trzech innych powołują związki zawodowe, a jeden reprezentuje głosy wynikające z wykonywania praw z GDR-ów.

Po obradach padły zapowiedzi podniesienia prognozy finansowej na ten rok.

— Po opublikowaniu danych za pierwszy kwartał na początku maja będą weryfikowane na plus założenia dotyczące planów produkcyjnych i finansowych na ten rok — mówi Andrzej Szczepek, wiceprezes Polskiej Miedzi.

KGHM planuje wzrost jednostkowego zysku netto do 652 mln zł z ponad 400 mln zł w 2003 r. Prognoza została oparta na szacunku średniorocznej ceny miedzi na poziomie 2000 USD za tonę, gdy tymczasem w piątek na rynku terminowym płacono za nią prawie 2835 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters, Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM: nowa rada, wyższe zyski