KGP: dymisja szefa biura logistyki

PAP
opublikowano: 28-08-2009, 17:11

Komendant główny policji Andrzej Matejuk odwołał ze stanowiska dyrektora biura ds. logistyki Tomasza Kowalczyka - poinformował w piątek PAP rzecznik komendanta Mariusz Sokołowski.

"Komendant podjął taką decyzję po przeanalizowaniu pracy dyrektora" - zaznaczył Sokołowski, dodając, że szef ma prawo do doboru kadr.

Sprawa ma związek ze służbowym mieszkaniem Kowalczyka. Według tygodnika "Polityka" dyrektorowi przydzielono mieszkanie, mimo że nie spełniał warunków do jego otrzymania. Nie został przeniesiony do innego miasta, od lat mieszka i pracuje w Warszawie. Nie zdał też poprzedniego mieszkania i otrzymał dofinansowanie (14 tys. zł) na remont własnego. W piątek tygodnik poinformował też, że przekazał zebrane na ten temat dokumenty komendantowi głównemu.

"Sprawa mieszkania pana dyrektora z punktu widzenia prawnego nie budzi zastrzeżeń, budzi jednak wątpliwości w kwestii etycznej. Ta sprawa była brana pod uwagę przy decyzji komendanta" - zaznaczył pytany o to Sokołowski.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KGP: dymisja szefa biura logistyki