KKG ma dyskutować o gospodarce

Mirosław Cichy
opublikowano: 19-03-2002, 00:00

Katowice. Katowicki Klub Gospodarczy zwołał na 25 marca walne zgromadzenie członków. Zamierza na nim dyskutować m.in. o perspektywach i możliwościach rozwoju Śląska.

— Od 2004 r. nastąpi liberalizacja rynku energii. Oznacza to, że przedsiębiorstwa w Europie będą mogły kupować energię tam, gdzie taniej. Wprowadzony ma zostać również podatek od energii — im jest ona brudniejsza, tym podatek będzie większy. W związku z tym dla Śląska przewidujemy dwa scenariusze — optymistyczny, który zakłada, że uda nam się wygrać konkurencję z dostawcami energii, oraz pesymistyczny, według którego nasza energia będzie zbyt droga. Chcemy dyskutować na ten temat z firmami — wyjaśnia Adam Graczyński, przewodniczący Rady Programowej KKG.

KKG zrzesza około 400 firm głównie ze Śląska, ale także z Małopolski, Opola i Gdańska. Należą do niego m.in. huty: Katowice, Cedler i Buczek, Bank Gospodarki Żywnościowej, Górnośląski Bank Gospodarczy, Stomil Wolbrom, Rybnicka Spółka Węglowa.

— Klub podejmuje działania na rzecz rozwoju firm i regionu. Umożliwia kontakty z władzami. Zajmuje się doradztwem w zakresie pracy, finansów — mówi Arkadiusz Winciorek, prezes KKG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KKG ma dyskutować o gospodarce