Klarna może bezpośrednio wejść na giełdę

opublikowano: 23-02-2021, 12:44

Szwedzki fintech Klarna może wejść na giełdę bez sprzedawania nowych akcji w ofercie, informuje Reuters powołując się na rozmowę z Sebastianem Siemiątkowskim, prezesem i założycielem spółki.

- Myślę, że to bardzo interesujący pomysł. Wiem, że Spotify zrobił to z powodzeniem – powiedział Siemiątkowski o bezpośrednim wejściu Klarny na giełdę. – Uważam, że to nowoczesny sposób upubliczniania spółki – dodał.

Reuters przypomina, że o wejściu Klarny na giełdę mówi się od dawna. W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski, że mogłoby to się odbyć przez połączenie z notowaną już „spółką w ciemno”. Siemiątkowski jednak zaprzeczył temu zdecydowanie.

- Jeszcze nikt mnie nie przekonał dlaczego miałoby to być preferowaną drogą – powiedział.

Siemiątkowski nie wykluczył, że Klarna wejdzie na giełdę już w tym roku, choć uznał, że bardziej prawdopodobny jest przyszły.

Klarna nie ma problemu z dostępem do kapitału. W ostatniej rundzie finansowania we wrześniu pozyskała 650 mln USD, co wyceniło ją na 11 mld USD. Reuters dowiedział się ze źródeł bankowych, że szwedzki fintech finalizuje kolejną rundę finansowania, w której pozyska co najmniej 500 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane