„Kler” zarabia na Wyspach

opublikowano: 16-10-2018, 22:00

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, który budzi od paru tygodni kontrowersje w Polsce, w Wielkiej Brytanii i Irlandii podczas pierwszego weekendu od premiery zarobił 1 mln GBP — poinformował portal Film New Europe, powołując się na dane dystrybutora.

Wyświetlany pod nazwą „Clergy” fikcyjny obraz, przedstawiający patologiczne zachowania polskich księży Kościoła katolickiego, na Wyspach można oglądać od 11 października. Za jego dystrybucję odpowiada amerykańska firma Phoenix Productions, która specjalizuje się w sprzedaży polskich filmów za granicą.

— Nadal czekamy na wyniki z innych krajów — mówi Joanna Michalec, szefowa Phoenix Productions.

Polska produkcja jest też wyświetlana w kinach USA, Kanady i Holandii, a wkrótce trafi na ekrany w Niemczech, Austrii i Norwegii. Portal napisał, że na całym świecie film wzbudził zainteresowanie polskich emigrantów. W niektórych miejscowościach za granicą, gdzie mieszka dużo Polaków, bilety są wyprzedawane, zanim film trafi na ekrany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy