Klima-Therm myśli o giełdzie

ANP
opublikowano: 03-02-2010, 00:00

Gazela Biznesu przymierza się do upublicznienia. W grę wchodzą GPW lub zagraniczny parkiet.

Gazela Biznesu przymierza się do upublicznienia. W grę wchodzą GPW lub zagraniczny parkiet.

Klima-Therm firma, która specjalizuje się w projektowaniu, dostawie i montażu urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych i grzewczych, może stać się spółką publiczną. Pierwszy krok został już uczyniony — na początku roku Gazela Biznesu stała się spółką akcyjną.

— Jeśli chodzi o nasze zamiary giełdowe, czekamy na ciekawsze czasy [poprawa koniunktury — przyp. red]. Myślimy o upublicznieniu na rynku głównym warszawskiego parkietu lub na zagranicznej giełdzie. W pierwszej kolejności zakończymy jednak proces rozwoju grupy — mówi Marek Kupiec, wiceprezes Klimy-Therm.

Obecnie spółka sprzedaje produkty bezpośrednio oraz poprzez sieć około 200 firm dilerskich w Polsce, Skandynawii i krajach bałtyckich.

Klima-Therm miała w 2008 r. 121 mln zł przychodów. Zysku netto władze firmy nie ujawniają.

— W 2009 roku mimo kryzysu gospodarczego zwiększyliśmy obroty o ponad 20 proc. rok do roku. Zakładam, że tegoroczne wyniki będą lepsze niż w 2009 r. — dodaje wiceprezes Klimy-Therm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane