KNF: Na NewConnect mogło dojść do manipulacji

Według Komisja Nadzoru Finansowego, wiele wskazuje na to, że na NewConnect trzech inwestorów manipulowało kursem spółki Innovative Commerce.

Jej kurs od 26 października do 20 grudnia 2016 r. podlegał gwałtownym zmianom - najpierw wzrósł o 10,7 tys. proc., później spadł o 74 proc., by znów wzrosnąć o 354 proc.

Jak ustalono, dominujący wpływ na kształtowanie się kursu miało trzech inwestorów - w październiku jeden z nich miał prawie 97 proc. akcji spółki, a później w drodze czynności cywilno-prawnych podzielił się pakietem z dwoma pozostałymi podmiotami. Inwestorzy ci byli powiązani osobowo i kapitałowo. 

17 listopada spółka opublikowała komunikat o nabuciu przez Słoneczne Inwestycje sp. z o.o. 89,98 proc. akcji iC.

"Przekazanie do publicznej wiadomości powyższych informacji ma na celu uświadomienie inwestorom potencjalnego ryzyka naruszenia ich interesów, które w przedmiotowej sprawie związane jest z wystąpieniem okoliczności uzasadniających podejrzenie dokonania manipulacji" - podał UKNF.

GPW zdecydowała się zawiesić obrót akcjami spółki do czasu, aż zatrudniony przez spółkę Autoryzowany Doradca nie przygotuje i opublikuje dokumentu z analizą sytuacji finansowej firmy, wraz z opinią o perspektywach kontynuacji przez nią działalności.

 

Komunikat Innovative Commerce as Tcm75-49129 by Kamil Zatoński on Scribd

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / KNF: Na NewConnect mogło dojść do manipulacji