KNF zatwierdziła prospekt spółki Bumech

isb
23-09-2008, 14:21

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Bumach w związku z ofertą publiczną nowych akcji serii B, poinformował urząd w komunikacie.

Bumech zaoferuje do 2 mln akcji nowej serii B. Spółka ubiega się też o dopuszczenie do obiegu akcji serii B, praw do akcji serii B a także 3,875 mln akcji serii A. Oferującym jest Dm Maklerski IDM.

Bumech poinformował o złożeniu prospektu w kwietniu tego roku, nie podał wtedy zakładanej wielkości swojej oferty. Spółka deklarowała, że zamierza realizować inwestycje umożliwiające rozbudowę nowoczesnego zaplecza produkcyjno-remontowego, a przez to umacniać swoją rynkową pozycję w zakresie serwisu, utrzymania ruchu i remontu maszyn. Jednocześnie spółka zapowiedziała, że będzie dążyć do dywersyfikacji odbiorców tych usług.

Bumech działa na niszowym rynku maszynowym ukierunkowanym na przemysł wydobywczy. Firma specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług w zakresie serwisu, utrzymania ruchu oraz remontu maszyn i urządzeń górniczych, choć w coraz szerszym zakresie współpracuje również z innymi sektorami, m.in. z branżą energetyczną. Ponadto posiada ofertę produktową dla branży maszynowej, która opiera się na produkcji części zamiennych według dokumentacji własnej lub klienta. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: isb

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KNF zatwierdziła prospekt spółki Bumech