Kolejna nieudana sesja na Wall Street

opublikowano: 12-10-2012, 22:08

Początek piątkowej sesji dawał nadzieje, że przerwana zostanie seria spadków na Wall Street. Niestety, na finiszu tak optymistycznie nie było.

Indeksy lekko zwyżkowały wspierane m.in. lepszymi niż oczekiwano wynikami kwartalnymi banków JP Morgan Chase oraz Wells Fargo. Już w trakcie sesji miłym zaskoczeniem okazała się publikacja wskaźnika nastrojów konsumentów. Dobre humory jednak szybko wyparowywały i do głosu zaczęła dochodzić strona podażowa.

Druga część dnia stała pod znakiem przeciągania liny i prób odbicia ze strony indeksów. Udało się to ostatecznie tylko jednemu i to raczej w symbolicznej skali. Na finiszu piątkowych notowań indeks DJ IA zyskał 0,02 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,30 proc. zaś Nasdaq spadł o 0,17 proc. W skali tygodnia DJ IA stracił 2,1 proc. zaś S&P500 2,2 proc.

Pogorszenie nastrojów to w dużej mierze było wynikiem nieudanej sesji w Europie i ciągle żywych obaw związanych z kryzysem zadłużeniowym w euro landzie. Dołączyły się do tego niepokoje odnośnie zysków banków. Po wczytaniu się bowiem głębiej w raporty inwestorzy zauważyli, że wysokie zyski zostały okupione spadkiem stopy marży netto, będącej miernikiem zyskowności udzielonych kredytów.

W trzecim kwartale bank JP Morgan, największa w USA pod względem aktywów instytucja odnotowała 34 proc. wzrost zysku netto do 5,71 mld USD, co w przeliczeniu na akcję daje 1,40 USD. Średnia prognoz analityków wynosiła 1,20 USD. Początkowo nadspodziewanie dobre wyniki przełożyły się na wzrost ceny akcji. Później doszło jednak do sporej korekty.

O ponad 12 proc. momentami zniżkowała wycena papierów AMD, drugiego po Intelu największego producenta mikroprocesorów. Spółka zapowiedziała, że jej kwartalne przychody obniżą się o około 10 proc. Wcześniejsza prognoza zakładała tymczasem spadek sprzedaży o najwyżej 1 proc. Nowa projekcja zakłada poziom przychodów na 1,27 mld USD wobec średniej prognoz analityków rzędu 1,38 mld.

W przeciwnym kierunku podążał kurs akcji Wal-Mart Stores, zwyżkując do najwyższego w historii poziomu. Analitycy Jefferies & Co podwyższyli rekomendację dla największego na świecie detalisty, zalecając ich kupowanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Kolejna nieudana sesja na Wall Street