Kolejny impuls dla akcji LPP

Nawet 100 mln zł dodatkowego popytu na LPP może obudzić decyzja FTSE o nadzwyczajnej korekcie obliczanych przez firmę indeksów — wyliczył Maciej Marcinowski, analityk Trigon Domu Maklerskiego.

Zmiany wejdą w życie po zamknięciu sesji 15 października i właśnie tego dnia ekspert oczekuje jednorazowego wzrostu zainteresowania funduszy, dla których portfelem wzorcowym jest właśnie ten, stworzony przez FTSE. Zmiana wagi LPP związana jest z przetasowaniami w akcjonariacie odzieżowej spółki, w rezultacie czego współczynnik free-floatu (czyli akcji pozostających w wolnym obrocie) wzrośnie z 51 do 70 proc. Udział spółki w indeksie FTSE zwiększy się w wyniku tego o ponad jedną trzecią.

LPP włączono do indeksów FTSE we wrześniu, razem z pięcioma innymi spółkami z warszawskiej gieldy — CCC, Aliorem, BZ WBK, Energą i Forte. W dniu, w którym to ogłoszono, kurs LPP poszybował w górę o ponad 5 proc., przebijając barierę 10 tys. zł. Wczoraj cena rosła o nieco ponad 1 proc. do 9,8 tys. zł.

2 października akcje LPP, będące w posiadaniu Grangeford Ltd. (19,1 proc. kapitału i 10,8 proc. głosów na WZA), przeniesiono na rzecz udziałowców podmiotu co spowodowało, że żaden z nich ma nie więcej niż 5 proc. kapitału spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejny impuls dla akcji LPP