Kolejny prezes poległ w KUKE

MZAT
opublikowano: 05-09-2017, 17:45
aktualizacja: 05-09-2017, 17:45

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych znów nie ma prezesa. Piotr Antkiewicz na stanowisku nie wytrwał nawet dwóch miesięcy.

Ubezpieczanie polskiego eksportu jest zawodem wysokiego ryzyka. W połowie lipca prezesem Korporacji Ubezpieczeń Polskiego Eksportu (KUKE) został Piotr Antkiewicz, co dla rynku było pozytywnym zaskoczeniem, bo menedżer nie miał doświadczenia politycznego, za to miał duże doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, m.in. jako wiceprezes Avivy.

Piotr Antkiewicz

- Na czele KUKE stanie doświadczony menadżer z sukcesami, który przyniesie do grupy PFR najlepsze praktyki ze świata bankowo-ubezpieczeniowego, w szczególności z zakresu przeprowadzenia procesu transformacji i dążenia do innowacji - mówił przy tej okazji Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

Stanie na czele KUKE skończyło się dla Piotra Antkiewicza zderzeniem ze ścianą. Według informacji „PB" menedżer złożył już rezygnację ze stanowiska. Nieoficjalne przyczyny to „brak chemii" z zarządem PFR i konflikt z pozostałymi członkami zarządu KUKE.

KUKE jest jednym z filarów PFR i ma do odegrania ważną rolę w „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju". Zgodnie z jej zapisami KUKE ma „zintensyfikować działania, mające na celu stworzenie oferty ubezpieczeniowej, dedykowanej najmniejszym podmiotom gospodarczym oraz produktów, pozwalających zabezpieczać transakcje o wyższym niż standardowy poziomie ryzyka". Formalnie Korporacja jest kontrolowana przez Ministerstwo Rozwoju, które ma 63,3 proc. akcji, reszta jest w rękach Banku Gospodarstwa Krajowego.

Rezygnacja Piotra Antkiewicza rozpoczyna kolejny okres bezkrólewia w KUKE. Poprzedni trwał ponad pół roku. W styczniu z fotelem prezesa pożegnał się Marek Czerski, który spędził w nim zaledwie rok. Po jego dymisji spekulowano, że nowym prezesem zostanie zasiadający wciąż w zarządzie KUKE na stanowisku wiceprezesa Piotr Stolarczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane