Kolekcja bankiera pod młotek

opublikowano: 21-11-2017, 22:00

Cenne dzieła sztuki z kolekcji gromadzonej przez jednego z najbogatszych bankierów w historii po raz pierwszy pójdą pod młotek w Azji.

W przyszłym roku na aukcji w Hongkongu, organizowanej przez Christie’s, będzie można licytować obrazy Pabla Picassa i Claude’a Moneta, które należały do Davida i Peggy Rockefellerów. Jeszcze w listopadzie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Hongkongu.

— To pierwszy raz, kiedy pokazujemy taką kolekcję w Hongkongu. To najlepsze miejsce ze względu na pokaźny rynek kolekcjonerski oraz dużą liczbę kolekcjonerów sztuki współczesnej i impresjonizmu w regionie — mówi Marc Poter, prezes Chistie’s na obie Ameryki.

Kolekcja słynnego, nieżyjącego już, dziedzica fortuny Rockefellerów obejmuje ponad 2 tys. obiektów, w tym sztukę współczesną, chińską porcelanę, obrazy amerykańskich artystów i europejskie meble. Część zysków z aukcji będzie przeznaczona na cele charytatywne. Dom aukcyjny nie ujawnia wartości całej kolekcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane